górne tło

Nominowani do nagrody MTA 2012

Aplikacja myKRK, która jest realizowana przez ACK Cyfronet AGH na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa została nominowana do nagrody Mobile Trends Awards 2012 w kategprii Miasto z najlepszą stroną lub aplikacją mobilną

Wśród nominowanych są również Urząd Miejski w Andrychowie za stronę m.andrychow.eu, Urząd Miasta Szczecin za aplikację Visit Szczecin, Gdańska Organizacja Turystyczna za aplikację gdansk4u MOBILEo

Nagrody Mobile Trends Awards przyznawane są coroczni przez kapitułę konkursową. W jej skład wchodzą eksperci ze świata IT oraz mobilnych technologii zaproszeni do współpracy przez organizatorów. Podczas gali zostaną wręczone nagrody dla około 80 różnych firm (16 kategorii + wyróżnienia).

W ubiegłym roku Kraków pokonał inne polskie miasta w rywalizacji o najlepszą mobilną wersję swej strony internetowej (czyli taką, którą łatwo przeglądać w komórce czy na tablecie).

Magiczny Kraków realizowany przez ACK Cyfronet odwiedza miesięcznie 1,2 mln internautów. Rekordy popularności serwis bił w ostatnich dniach podczas demonstracji ws. ACTA, wówczas na stronę z kamerami wchodziło dziennie 100 tys. osób.

Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 21 lutego 2013

dolne tlo