Wydarzenia

kukdm18

Aktualności

CGW 2017 za nami...
2017-11-02

Po raz siedemnasty odbyła się w Krakowie konferencja CGW Workshop, gromadząca zarówno wybitnych informatyków jak i naukowców różnych dziedzin, zajmujących się tworzeniem, rozwojem i wykorzystaniem technologii gridowych, chmurowych (ang. cloud computing), jak też wykorzystujących tradycyjne komputery dużej mocy w obliczeniach wielkiej skali.

W dniu 30 października 2017 roku w ACK Cyfronet AGH odbyło sie posiedzenie Rady. Omawiano na niej sprawy systemu EZD (Elektroniczne Zarządzanie Dokumentami), oraz działania Cyfronetu na rzecz społeczeństwa, w tym środowiska naukowego i akademickiego.

Nagroda Narodowego Centrum Nauki dla dr hab. Adama Rycerza z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

2017-09-06

W dniach 4-5 września 2017 roku w Katedrze Informatyki AGH odbyło się robocze, międzynarodowe spotkanie rozpoczynające wyjątkowy projekt unijny, realizowany przez ACK Cyfronet AGH wraz z pięcioma partnerami. Będzie to jedyny w Małopolsce i jeden z trzech polskich projektów w ramach programu Teaming for Excellence Horyzont 2020.